Bursa Tüp Bebek Tedavisi

tüp bebek tedavisi

Bursa Tüp Bebek Tedavisi

Tüp bebek tedavisi günümüzde en sık kullanılan ve başarı şansı en yüksek üremeye yardımcı yöntemdir. 1 yıl korunmasız ilişkiye karşın çocuk sahibi olamıyorsanız Bursa Tüp Bebek Tedavi Merkezimiz ile iletişime geçerek bir takım tahlil ve tetkikler yaptırmanız faydalı olacaktır.

Yapılan tetkikler ışığında doktorunuz Op. Dr. Murat ERDEMİR, Tüp Bebek Tedavisi uygun görüyorsa uygulanacak tedavi protokolünün sonunda yumurta toplama işleminiz gerçekleştirecektir. Genel anestezi altında gerçekleşecek bu işlem sonrasında size ait yumurtalar eşinizin spermleri ile laboratuvar ortamında ICSI yöntemiyle birleştirilecek ve bundan sonraki mucizevi gelişime siz de tanık olacaksınız.

ICSI işlemi öncesinde ve sonrasında embriyonun kalitesini arttıran yeni yöntemler bulunmaktadır.

Mikro-Akışkan Çip Teknolojisi

Bursa Tüp Bebek tedavilerinde daha kaliteli spermle yumurtayı birleştirmek amacıyla kullanılan mikro çip yöntemi gebelik oranlarını arttırarak yüz güldürücü sonuçlar almamızı sağlamaktadır.

Mikroçip yöntemi ile sağlıklı ve DNA (Kromozom) hasarı olmayan spermler seçilerek yumurtayla birleştirilmekte dolayısı ile daha kaliteli ve genetik yapısı sağlıklı embriyolar elde edilerek gebelik oranlarının arttırılması hedeflenmektedir. Çipin içerisinde spermlerin içinden geçebilecekleri mikro kanallar mevcuttur. DNA sı ve yapısı hasarlı spermler bu kanallar içerisinde kalmakta ve mikro kanalları geçememektedir.

Tekrarlayan tüp bebek tedavisi başarısızlıklarında ve sperm kalitesi düşük hastalarımızın tedavilerinde kullandığımız bu yöntem tedavi maliyetlerini çok fazla arttırmamaktadır.

Embriyo Görüntüleme Sistemi

Primovision

Son yıllarda sıklıkla kullandığımız Embriyo Tekip Sistemi ile embriyoların rahim içine konulmadan önce kaliteleri, hücre bölünme hızları ve gebelik elde etme potansiyelleri saptanıp en iyi gelişim gösteren embriyolar seçilerek gebelik oranı arttırılmaya çalışılmaktadır.

Bursa Tüp Bebek Tedavisinde anne adayından toplanan yumurtalarla, baba adayından alınan spermlerin ICSI yöntemi ile birleştirilmesinden sonra embriyoların geliştiği İnkübatör denen cihazların içerisinde bulunan mikro kameralar sayesinde yumurtaların embriyo haline gelişleri saniye saniye dışarıdaki monitör tarafından takip ediliyor.

Bu yöntem sayesinde embriyolar inkübatörlerin içinde kalarak dış ortamdan uzak tutuluyor ve böylece ısı, ışık değişimlerinden korunuyor. Aynı zamanda hücrelerin bölünme zamanları takip edilerek en düzenli bölünen embriyolar seçiliyor ve rahim içine konuyor.

Ayrıca embriyoların gelişimini görmek isteyen hastalarımıza gelişim videosu verilebiliyor ve bu görüntülerin arşivlenmesi sonraki tedaviler için de avantaj sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sperm Sayısının Sıfır Olması Baba Olmanıza Engel mi? başlıklı makalemizde bursa kısırlık merkezleri, kısırlık belirtileri erkek ve kısırlık ne demek hakkında bilgiler verilmektedir.

Share:

Bir cevap yazın

1
Merhaba
Jinemed Tüp Bebek Merkezine Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by