Bursa Tüp Bebek Fiyatları 2017

bursa tüp bebek fiyatları 2017

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/muraterdemir.com.tr/html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

           Tüp bebek tedavisi, bebek sahibi olmak isteyip de olamayan çiftler için hamilelik şansını fazlalaştıran bir uygulamadır. Dünyada ilk tüp bebek 1970′ li yıllarda yapılmıştır. Ülkemiz de ise 1980′ li yıllarda yapılmıştır. Bu uygulama çok yaygındır e artık birçok çocuk sahibi olmak isteyip de olamayan aileler bu yöntemle çocuk sahibi olmaktadır. Tüp bebek tedavisi şu şekilde ilerler kadından öncelikle yumurta alınır ve daha sonra erkekten alınan sperm ile bu döllendirme yapılarak kadının rahmine konulmaktadır. Bu tedavi laboratuarda ve uzman kişiler tarafından yapılır. Bu tedaviyi yapan kişinin ne kadar uzman olduğu çok önemlidir. Tüp bebek yöntemi ile normal yoldan hamile kalan kişiler karşılaştırıldığında tüp bebek yöntemi ile hamile kanlan kişilerin daha kısa sürede hamile kaldıkları gözlemlenmiştir. Tüp bebek uygulanırken hastanın tedavi olacağı hastane çok önemlidir. Hastanenin alt yapısı doktorların ne kadar uzman ve ne kadar tüp bebek tedavisi gerçekleştirdiği tüp bebek uygulamasının ne kadar olumlu geçeceğini belirler. Bu uygulama da öncelikle yumurta çatlatma iğnesi yapılır. Çatlatma iğnesi yapılırken hasta anestezi altına alınır. Bu işlem biraz ağrılı bir uygulamadır ki o sebeple anestezi altında yapılır. Bu işlem öncesi aç olunması gerekir ve idrarı boşaltmak gerekir. İğne ile yumurtalık kanallarına gidilerek yumurtalar toplanır.

Hangi Sorunlarda Tüp Bebek Tedavisi Gereklidir

 • Erkekte yeterli sayıda sperm mevcut olmaması durumunda
 • Kadındaki yumurtalık kalitesinin az olduğu saptandığında
 • Yaşı 38 in üzerinde 6-8 ay denemesine rağmen bebek sahibi olamamış bayanlarda
 • Kadınlar da yumurtlama günü yumurtlama gerçekleşmiyor ise
 • Kadınlarda tüpler tıkalı olduğu saptanırsa
 • Sebebi olmayan kısırlıkta tüp bebek tedavisi gereklidir ve çok büyük ve olumlu sonuçların alındığı görülmektedir.
 • Yaşı fazla olan kişilerin yumurtalık kalitesinde azalma meydana gelir.

             Günümüzde tüp bebek yöntemi ile tedavi olan ve birçok çiftin çocuk sahibi olduğunu bilinmektedir. Çocuk sahibi olamayan çiftler bursa tüp bebek fiyatları 2017 fiyatlarını araştırarak çocuk sahibi olabilmektedir. Uygun fiyatlara kaliteli tüp bebek hizmeti için sizde bursa tüp bebek merkezinde tedavi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En İyi Yumurta En İyi Spermi Hak Eder başlıklı makalemizde bursa çip bebek, çip bebek ve klasik tüp bebek hakkında bilgiler verilmektedir.

Share:

Comments 6

Add Comment
 • Mrb öncellikle kolay gelsin 37 yaşındayım bir yıllık evliyim tüm tetkiklerimi yaptırdım hsg sonrası sol tüpüm tıkalı çıktı hsg sonrası hemen ertesi ay hamile kaldım 13 günlük hamilelik sonrası düşük yaptım doktor kimyasal gebelik olduğunu söyledi . Sonraki üç ayda da hamile kalamadım daha beklemelimiyim yoksa tüp bebek yaptırmalımıyız yoksa aşılamı olmalı bilemedim fiyatlar hakkında bilgi verirmisiniz raporum yok teşekkür ederim

  • Detaylı bilgi ve ön görüşme için sizi merkezimize davet etmek isteriz. Randevu için 444 2 779 numaradan bizi arayabilirsiniz.

 • Hocam iyi çalışmalar.
  2002 yılında evlendim 2005 yolunda 1 kızım oldu 2. Çocuk için uzun süre ara verdik yaklaşık 4 yıldır denemeler yapıyoruz ama maalesef istediğimiz sonuca ulaşamadık. Son olarak aşılama sistemini kullandık maalesef onda da başarılı olamadık.
  Yaptığımız kontrollerde eşimde bende gayet sağlıklı olduğumuz görülüyor. Son çare tüp bebek tedavisini uygulamak İstiyoruz. Bu konuda yardımcı olurmusunuz???

  • Merhaba Hakan bey. Detaylı bilgi ve ön görüşme için sizi merkezimize davet etmek isteriz. Randevu için 444 2 779 numaradan bizi arayabilirsiniz.

 • Hocam iyi çalımalar ben 36 eşim 28 yaşında bende varikosel azospermi me klinefelter sendromu var tüp bebek de basari oranını ve çocuk sahibi olma şansımız var mı?

  • Merhaba azospermi ve klinefelter sendromunda tese denilen ameliyatı yapmadan spermi bulmadan gebelik için şans vermek doğru olmaz. Öncelikle ameliyat ile sperm aranmalı.

Bir cevap yazın

1
Merhaba
Jinemed Tüp Bebek Merkezine Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by