Günümüzde kısırlık oranı, kadın erkek fark etmeksizin ciddi boyutlarda yükseliş göstermektedir. Kısırlık oranlarında %50 kadarı erkek faktörlüdür. Bu durum sperm sayısı, sperm hareketliliğinde yetersizlik gibi sorunlardır. Bütün bunlar da gebelik şansını düşürmektedir. Doğal yolla çocuk sahibi olamayan çiftler alternatif tedavi yollarının tüm dallarını deneme yolunu seçerler. Bunlardan biri de mikroçip yöntemidir. Yani bu yöntem ile spermler arasından DNA sı en uygun olan spermler seçilir ve bu sayede kaliteli embriyo oluşumu sağlanır. Bu da elbette ki başarılı işler, sonuca giden gebelikler anlamı taşır.

Tüp bebek merkezlerinde bu yöntemin uygulanması için bütün teçhizatlar tamamdır. Bu yöntemler sağlıklı spermler ayırt edilir. Mikro kanallardan iyi kalitedeki spermler seçilir. Sağlıklı olmayanlar ise başka bir bölümde toplanır. Kaliteliler ise mikro kanallardan geçip toplanır. Böylelikle kaliteli spermler ayrıştırılmış olup yumurta ile birleşiminde ve döllenmesinde 5.güne ulaşan embriyolar elde edilir. Bu da gebelik şansının yüksek olduğu anlamını taşır.

Mikroçipli Tüp Bebek Tedavisi

Anne adayına ilk olarak yumurtalıkları uyarıcı bir tedavi uygulanır. Hormonlarla yeterli sayıda yumurta alımı gerçekleştirilir. Sonra babadan alınan spermlerle laboratuar ortamında döllendirme sağlanır. Ve gebelik oluşturulmaya çalışılır. Mikroçipli tüp bebek tedavisinde yüksek kaliteli embriyolar transfer edileceğinden gebelik şansı yüksek olacaktır. Çünkü spermler öncesinde mikroçip ile ayrıştırılmıştır.

Mikroçipli tüp bebek tedavisinde en büyük avantaj erkek kısırlığının da önüne geçilmesidir. Bu yöntem çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için idealdir. Jinemed Bursa Tüp Bebek Merkezi bu konudaki tüm teçhizatı ile hastalarının yanında öncelikle manevi açıdan nasıl durması gerektiğini bilen bir merkez olup sonrasında yapılacak olan hassas işlemlerde profesyonelliğini gösterebilecek uzman bir ekibin var olduğu bilinen bir gerçektir. Op. Dr. Murat Erdemir eşliğinde teknoloji ile birlikte birçok kadın çocuk sahibi olabilmektedir.

Share: